Aplikacja z surowym czy z podwijanym brzegiem?
Czym jest aplikacja z surowym brzegiem a czym aplikacja z podwijanym brzegiem? Czym się różnią i jakie mają zastosowanie w szyciu patchworków? Artykuł dla każdej początkującej krawcowej zajmującej się szyciem patchworków.
AWERS - REWERS
Wystawa patchworku artystycznego Awers - Rewers w Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim.
Przełomowy wynalazek
Wynalezienie igły było ważniejszym dokonaniem ludzkości niż wynalezienie koła.
Ubierz się w Łąkę
Szycie patchworkowej kurtki ozdabianej aplikacją z surowym brzegiem zajmuje trochę czasu ale efekt jaki uzyskujemy rekompensuje nakład pracy. Zapytana przez koleżanki możesz dumnie powiedzieć - “sama uszyłam”.
Patchworkowy płaszcz kąpielowy
Uszycie patchworkowego płaszczyka kąpielowego wymaga nieco czasu ale sprawia, że czujesz się na wakacjach super wyjątkowo.
Regeneracja maty do plotera
Matę do domowego plotera Scan’N’Cut łatwo można zregenerować w domu przy użyciu dostępnych materiałów. Nie kupuj nowej - zregeneruj starą!
Aplikacja wycinana ploterem
Wycinanie aplikacji z surowym brzegiem za pomocą plotera do tkanin może ułatwić i przyśpieszyć pracę.
Najstarszy patchwork w Polsce
Najstarszy patchwork w Polsce znajduje się w zasobach Muzeum Narodowego we Wrocławiu.
Jak uszyć tunel
Gdy uszyjemy piękny patchwork (lub inną tkaninę artystyczną) pragniemy go dobrze wyeksponować. Jednym ze sposobów wieszania pracy jest przyszycie do jego tylnej części tkaninowego tunelu, a potem wsunięcie w niego drewnianej listewki. W tym poście opisuję na co zwrócić uwagę, żeby dobrze uszyć tunel.
Nauka patchworku w 3 krokach
Jak się nauczyć szycia patchworków? Podaję krótki, 3 stopniowy koncept jak to zrobić w Polsce. Dla wszystkich zainteresowanych szyciem patchworków artystycznych.
Prawdziwie resztkowy waciak
Uszycie patchworkowej kurtki “zero waste” wymaga trochę czasu i pracy ale daje dużo radości i zapewnia nam zupełnie niepowtarzalną, modną i oryginalną garderobę.
Patchworkowa maszyna…
Jeżeli chcesz zacząć przygodę z patchworkiem, i nie wiesz jaką maszynę wybrać, opowiem Ci o moich doświadczeniach w tym temacie. W brew pozorom do szycia patchworków nie trzeba skomplikowanego sprzętu.
Słownik międzypokoleniowy
Ostatnie lata pokazują, że od ekologicznego podejścia do wykorzystania zasobów Ziemi nie ma odwrotu. Powstało przy tej okazji dużo nowych zwrotów, najczęściej jednak aby opisać nowe trendy zapożyczamy słowa z języka angielskiego. W tym krótkim słowniku pragnę wyjaśnić, że nowe słowa opisują dobrze znane nam działania.
6 powodów dla których warto zwiedzić wystawę w Żyrardowie
Pojechałam więc do Muzeum Lniarstwa w Żyrardowie i osobiście obejrzałam ponad 100 prac prezentowanych tam w ramach międzynarodowej wystawy “Nici nie znają granic”. A o to co tam sobie upatrzyłam i traktuję jako inspirację do mojego twórczego rozwoju. 6 prac - 6 autorek - 6 ciekawych rozwiązań.
Haftowanie z “wolnej ręki”
Czym różni się haft tradycyjny na płótnie, na usztywnianej gazie i haft na maszynie (inaczej zwany haftem z wolnej ręki)? Który dostarcza więcej przyjemności, przy którym można się zrelaksować i poczuć FLOW?
Subiektywnie o Trzecim Wymiarze Patchworku
Krótkie podsumowanie tego jak wypadły zgłoszone przeze mnie prace podczas konkursu Trzeci Wymiar Patchworku.
(wy)ceń się sama Barbary Jurgi - recenzja książki
Recenzja książki dotyczącej wyceniania prac artystycznych.